top of page

Předvolební setkání kandidátů s voliči

(Jakub Douša) Ve středu 19. září jsme v podvečerních hodinách uspořádali předvolební setkání naší kandidátky s voliči v prostorách malého sálu mukařovské sokolovny. Příjemně nás překvapil zájem o setkání i následná neformální diskuse, nad malým občerstvením, po skončení oficiální části večera ...

pozvanka-na-diskusi.jpg
dousa.jpg

Úvodního přivítání se ujal lídr naší kandidátky a současný starosta Mukařova Rudolf Semanský. Na úvod poblahopřál spolu s Kateřinou Čadilovou k narozeninám Kláře Balínové - naší milé kandidátce a dobré duši Kulturního a komunitního centra Mukařov.

Postupně byly představeny jednotlivé členky a členové naší kandidátky. Mezi patnáctkou kandidátů najdete hned šest žen. Kandidátka je složena jak ze stávajících členů vedení obce a zastupitelstva, tak z nových tváří. Proporcionálně jsou v ní zastoupeny všechny tři obce Mukařov, Srbín i Žernovka. Rudolf Semanský zdůraznil, že sázíme na týmového ducha a lidi, kteří mají za sebou kus práce pro obec jak ve stávajícím zastupitelstvu a na úřadě, tak ve spolcích a sdruženích – Mukařov-sko, TJ Sokol Mukařov, SDH Mukařov nebo SDH Žernovka.

Následně se dostalo na zhodnocení výsledků předchozích volebních období. Prezentace byla doplněna i o video projekci realizovaných projektů. Jak se můžete přesvědčit sami v sekci "Co se povedlo" je jich celá řada.

 

V další části byly představeny 4 okruhy našeho volebního programu:

  • Vstřícná a transparentní samospráva

  • Moderní infrastruktura

  • Respekt k životnímu prostředí

  • Rozvoj života v obci s úctou k tradici

a 20 z nich vycházejících priorit, které jsme si na další volební období předsevzali.

V následné debatě padala celá řada dotazů. Například na rybníky v Janovickém lese spadající pod katastr obce Babice, obnovu návsi a rybníka na Žernovce a v Srbíně, pro něž obce již zpracovává projektovou dokumentaci. Padlo také pár slov k mukařovské škole, tlakové kanalizaci či dlouhodobému úsilí obce připojit se k vodovodnímu přivaděči Region Jih, které se konečně blíží k naplnění. Na závěr otevřel pan Pšenička vděčné téma ochotnického divadla, které obec již několik let podporuje.

Jak je vidět z fotografií, diskuse pokračovala i po ukončení oficiální části v neformální atmosféře u občerstvení, které naši kandidáti pro účastníky diskuse připravili. děkujeme všem, kteří se jí zúčastnili.

Volby jsou již za 14 dní a my pevně věříme, že dáte svůj hlas naší kandidátce číslo 3.

 

Jakub Douša

logistik, Mukařov

člen ODS, za Mukařov-sko, z.s.

bottom of page