top of page

Proč kandiduji v obecních volbách

(Klára Balínová) Mnozí z mých přátel a známých se mě v posledních týdnech ptají proč? Proč jsem
zrovna já kandidovala? Nikdy jsem ani náznakem neprojevovala chuť se podílet na komunální

politice ... kosmetička, která si na rodičovské dovolené zamilovala práci s dětmi ♥ Odpověď je jednoduchá ...

Před posledními volbami jsem nevěděla téměř nic - měla svůj názor na fungování obce a například kauza bytů v Jižní ulici, mě dokonce hodila do odpůrců vedení obce. A pak jsem začala cvičit v Mateřském centru - a za ty tři roky (které nakonec vyústily mojí pozicí v sociální poradně) vedle úžasných a schopných žen - pod záštitou Kateřina Čadilová jsem trochu prohlédla, jak to na obecním úřadě funguje. Jací jsou členové Mukařov-ska, pan starosta Rudolf Semanský a jiní zastupitelé. Jak se rozhodují a co potřebují k tomu, než něčemu dají svou podporu...

 

Že věci nejsou jen černé nebo bílé, jak náročné je třeba získat dotaci, jaké procesy předcházejí hotovým projektům, ale hlavně, že pokud se člověk opravdu zajímá, odpovědi dostane.


Já svůj pohled na věc úplně přehodnotila. Neříkám, že se vším souhlasím, že jsou stávající zastupitelé z řad Mukařov-ska neomylní a dělají vše nejlépe ... ale jsou to podle mě lidé čestní, staví se k věcem čelem, přijímají kritiku, neuhýbají a pro obec dělají co mohou ... a dobré nápady vítají!

Pak přišla nabídka na podporu a já se rozhodla - podpořím je:

  • protože mě přesvědčili

  • protože vždy je co zlepšovat a já tomu můžu pomoci

  • a upřímně i proto, že z atmosféry, která před volbami zavládla (a to jsem ještě na začátku léta netušila, co nastane a podle všeho zdaleka nejsme u konce :( ), mi není dobře! Hledání chyb, očerňování a ta urputnost, se kterou je vše prováděno ... to mě děsí.
     

Věřím, že i opoziční kampaň se dá vést lidsky a slušně. Chápu, že jsou v Mukařově nespokojení a naštvaní lidé, ale i v naštvanosti (a nejvíce v ní) by měla ta lidskost a důstojnost celé situace platit.

A tak se to stalo - jsem na kandidátce s dalšími 14 podobně naladěnými lidmi, profesionály, ve svých oborech. A jsem za to ráda. Věří, že má účast ve Sdružení kandidátů může přivést nové příznivce - to se ukáže :) a této důvěry si velmi vážím. Ale vím, že to, že jsem s nimi na jedné kandidátce, vyjadřuje především podporu lidem, kteří dosud naší obec řídili a řídí.

Jak dopadnou volby, to je ve hvězdách, uvidíme, čemu jsou lidé nakloněni. Nicméně bych ráda všechny, kteří mají otázky, nejasnosti, či pochybnosti, vyzvala - PTEJTE SE, zjistěte si informace, klidně na Obecním úřadě, nebo přímo od pana starosty. Informujte se a až pak si udělejte vlastní úsudek.

Pokud jste dočetli až sem - upřímně Vám děkuji

 

trojlistek.jpg
balinova.jpg

Klára Balínová,

pracovnice v sociálních službách,

Mukařov-sko, z.s.

bottom of page