top of page
zima.jpg

Ing. Přemysl Zima

39 let, finanční účetní, místostarosta obce Mukařov, Srbín

Mukařov-sko, z.s.

VZDĚLÁNÍ:

Vysoká škola ekonomická - specializace finanční účetnictví a řízení podniku, logistika; Certifikovaný účetní v oboru účetnictví a finance

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI:

Po nejrůznějších studentských brigádách jsem pracoval od r. 2003 až do r. 2010 ve firmě JOUAN (později Thermo Fisher Scientific) zabývající se výrobou hlubokomrazící laboratorní techniky – začínaje jako pomocný účetní, konče na pozici finančního ředitele podniku a controllera. Od r. 2005 jsem činný jako člen, později předseda finančního výboru obce Mukařov, kde od r. 2010 pracuji jako uvolněný místostarosta. 

CO DĚLÁM, KDYŽ NEPRACUJI:

Relaxuji – v přírodě, na zahradě, na výletech, hraním. Také vypomáhám v rodinném hospodářství, což je nevyčerpatelným zdrojem fyzických aktivit vyvažujících sedavé zaměstnání. Mezi mé oblíbené kratochvíle patří stolní společenské hry, spolupráce na spolkových aktivitách, hra na akordeon, procházky po okolí.

JÁ A SRBÍN:

V Srbíně žiji od narození. Mám rád zdejší krajinu, která je kouzelně různorodá. Na dosah ruky jsou zde výlety do lesů, k vodě, nebo na lyže, na druhé straně i možnosti rušného velkoměsta.

PROČ KANDIDUJI:

Chtěl bych zlepši zejména životní prostředí – zasíťování vodovodem a kanalizací, což je asi má hlavní priorita; dále také vyčistit, případně rekonstruovat vodní nádrže v obci. K tomu (a nejen k tomu) je potřeba mít zajištěné financování a fungující rozpočet – to je můj dlouhodobý cíl. Po výstavbě sítí pak plynule navázat rekonstrukcí místních komunikací a dalších veřejných prostranství. Což umožní lepší využití prostoru pro veřejné a společenské akce, nebo oddechové a volnočasové aktivity.

Moje články a názory:

DSC_2330.jpg
bottom of page