top of page

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK JE TU

Poprvé do školy bez nehod

(Rudolf Semanský) Prázdniny jsou téměř za námi, sportovní hřiště u školy předáno zhotovitelem, v okolí i uvnitř mukařovské školy probíhají poslední úklidové a přípravné práce, aby se v pondělí 3. září mohly opět otevřít její brány a přivítat malé i velké školáky.

​Začátek školního roku je pro mnoho rodičů i dětí nezapomenutelný zážitek, a i proto jsem s paní ředitelkou ZŠ Janou Novotnou v těchto dnech řešil přípravy na jeho zahájení, aby vše proběhlo pokud možno bez problémů. Nepochybuji, že v budově a ve třídách bude vše připraveno tak, jak má, ale pro naši obec se s každým dalším školním rokem, tak jak se zvyšuje počet dětí ve škole, zvyšuje i dopravní zatížení v okolí školy i navazujících ulicích, a to především v ranních a odpoledních hodinách. I proto se naše diskuse točila především kolem zvládnutí dopravy v první školní den i dny následující.

Pro zvládnutí očekávaného náporu vozidel v první den školy, tedy na pondělí, bylo s Arcidiecézní charitou domluveno parkování pro rodiče a doprovod žáků na přilehlé louce, a ranní dopravu
v blízkosti školy budou řídit mukařovští hasiči.

 

První den školy také všichni prvňáčci obdrží písemné instrukce pro rodiče, jakým způsobem přecházet dopravním komplikacím při dopravě dětí do školy v následujích dnech, kdy už parkování na louce nebude možné.

 

Nový školní rok tedy co nevidět začíná, a i když již dávno nejsem školou povinný, i pro mne má jeho první den slavnostní nádech. Je totiž mou milou povinností přivítat společně s paní ředitelkou nové prvňáčky na půdě školy a pozdravit jejich rodiče.

nova-skolka.jpg
hriste-skola.jpg
skola-semansky-novotna.jpg
semansky.jpg

Rudolf Semanský

starosta obce Mukařov

lídr kandidátky – Sdružení kandidátů Mukařov, Srbín, Žernovka

bottom of page