Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komunitní a kulturní centrum Mukařov

2. 9. 2015

Sdružení Mukařov-sko si od svého vzniku dalo za cíl podporovat dění v Mukařově, Srbíně a na Žernovce a přispívat tak ke kvalitě života v našich obcích. Ke kvalitnímu životu v komunitě patří i prostor, který mohou ti, kdo o to mají zájem, sdílet společně, a také péče o ty, kdo se z jakýchkoli příčin dostali do složité životní situace.

Proto Mukařov-sko přišlo ve spolupráci s další neziskovou organizací, sdružením Prosapia, s konceptem Komunitního a kulturního centra Mukařov

Koncept reaguje na diskusi o dalším využití objektu v Příčné 61 - dnes už bývalé budově školní družiny, kde Mukařov-sko provozuje už od roku 2007 Mateřské centrum a v roce 2008 se zasloužilo o vybudování dětského hřiště.

Koncept Komunitního centra se snaží rozšířit nabídku volnočasových aktivit na všechny věkové kategorie - od nejmenších dětí přes školáky až po dospělé a seniory – a zároveň vytvořit zázemí pro poskytování profesionálních sociálních služeb a odborného poradenství (opět zaměřeného na všechny věkové kategorie). 

Jedná se první návrh, jehož realizace závisí na celé řadě faktorů, mimo jiné i na tom, zda se podaří získat prostředky na investice nutné ke snížení nákladů na provoz budovy (zejména z hlediska vytápění).

V průběhu září se v Příčné rozběhne zkušební provoz, který bude sloužit hlavně ke zjištění zájmu o nabízené služby. O konkrétním programu budeme postupně informovat na tomto webu i dalšími obvyklými cestami.

Komunitní centrum je otevřené všem – návštěvníkům i těm, kdo mají možnost a chuť se zapojit do jeho programu. Nápady a názory jsou vítány!