Jdi na obsah Jdi na menu
 


Měníme tvář obce - chodníky, tichý asfalt a dopravní stavby

1. 10. 2014

chodnik-5b-dobecka.jpgJedny z nejdůležitějších dopravních staveb v obci jsou pochopitelně chodníky. Rozšiřování sítě chodníků, jejich zkvalitňování a údržbu považujeme za jeden z hlavních úkolů obce.  Kromě vyšší bezpečnosti však chodníky řeší i často opomíjené odvodnění komunikací a v neposlední řadě přispívají ke zkulturnění vzhledu našich obcí. Pojďme se společně podívat, jak šel čas a i v tomto směru se naše obec mění k lepšímu.

Ne všechny nové chodníky se vešly do fotogalerie a tak si připomeňme, že mimo míst na fotografiích přibyly nové chodníky nejen všude v okolí kruhového objezdu, ale také v úseku u autosalonu KIA v Srbíně, kde nový chodník navazuje na stávající srbínský chodník vedoucí až do centra obce a umožnuje tak bezpečnou a pohodlnou chůzi až k nákupnímu centru v Mukařově nebo k autobusovým zastávkám.

chodnik-1a-skolni.jpg chodnik-1b-kruhak.jpg

Další chodníky přibyly v ulicích Kutnohorská směrem na Louňovice, k Tehovci - k ordinaci praktického lékaře, dále byly rekonstruovány chodníky podél Kutnohorské, v Pražské a silnice-1-lounovicky.jpgrozsáhlou rekonstrukcí prošel i chodník v ul. Sportovní, kde společně s novým povrchem bylo vyřešeno i odvodnění celé komunikace.

Naše dobré vztahy a spolupráce s odpovědnými institucemi při stavbě kruhového objezdu jsme zúročili i v dalším roce, kdy se nám podařilo prosadit pokládku tzv. tichého asfaltu na silnici I. třídy v celém úseku Pražská/Kutnohorská a nedlouho poté jsme prosadili i položení nového povrchu na krajské silnici III. třídy – Louňovická mezi Žernovkou a Louňovičkami.

 
Jak šel čas - výstavba chodníku v od Tehovecké zastávky k ordinaci praktického lékaře ... před a po.

chodnik-2a-tehovec.jpg chodnik-2b-tehovec.jpg

Jak šel čas - výstavba chodníku v Srbíně – etapa II. financovaná z dotačního titul Krajského úřadu Středočeského kraje.

chodnik-3a-srbin.jpg chodnik-3b-srbin.jpg

Další stavbou, která významně zlepšila dopravní komfort a vzhled obce byl mostek přes Louňovický potok v Srbíně, v ulici U Požáru. Rozdíl je patrný na první pohled.

brod-1a.jpg brod-1b.jpg

Nebezpečný a poměrně frekventovaný úsek podél ulice Pražská bylo možné projít jen po krajnici, nebo tímto nevzhledným místem. Po dokončení stavby i zde můžeme říci "měníme tvář obce k lepšímu"

chodnik-4a-prazska.jpg chodnik-4b-prazska.jpg

Intenzivní práce probíhají také na chodníku v Žernovce, v ulici Doubecká. Bylo rozhodnuto, že ještě v letošním roce bude tento úsek chodníku dokončen, včetně pochozí zámkové dlažby.

chodnik-5a-dobecka.jpg chodnik-5b-dobecka.jpg

 

Chcete vědět, jaké další chodníky jsou ve stádiu příprav. Podívejte se do strategického dokumentu obce "Místní plán obnovy vesnice", který vznikl na základě návrhu Mukařov-ska již před několika lety a je pravidelně ročně aktulaizován (viz Kapitola 2.2 Chodníky, parkoviště a ostatní komunikace).

 

Rudolf Semanský, místopředseda o.s. Mukařov-sko, starosta obce Mukařov

mukarovsko-banner250.jpg