Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mateřské centrum

 

logo_mc_mukarov-sko_big.gifMateřské centrum Mukařov-sko (MCM) bylo zřízeno k 1. 10. 2007.
 
U jeho zrodu stála skupina čtyř maminek na rodičovské dovolené. Na samém začátku se scházely pouze jednou týdně v sokolovně. Časem se přirozeně vyprofilovali jak klienti a jejich zájmy, tak i realizační tým, kterému se nevyhnuly určité personální změny.
 
Díky pochopení mukařovského obecního úřadu, základní školy i TJ Sokol Mukařov má mateřské centrum od počátku své existence možnost využívat prostory v budově školní družiny i v mukařovské sokolovně. Od volné herny a svépomocně zajišťovaného cvičení se postupně propracováváme ke specificky zaměřeným kroužkům, kurzům a přednáškám. Díky grantům a příspěvkům sponzorů bylo možné pořídit vybavení pro pohybové i výtvarné aktivity a významnou měrou přispět k realizaci dětského hřiště v Mukařově, které navíc stojí hned před hernou Mateřského centra v budově družiny v Příčné ulici.
 
Činnost Mateřského centra byla v minulých letech podpořena z Humanitárního fondu Středočeského kraje a z dotačního titulu na podporu rodiny Ministerstva práce a sociálních věcí. Na svou činnost získává i pravidelný příspěvek Obce Mukařov.
Od září 2015 je Mateřské centrum Mukařov-sko součástí projektu Kulturního a komunitního centra Mukařov.
  

 mukarov150.jpg

 

mpsv150.jpg

stkraj200.jpg