Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kulturní a komunitní centrum Mukařov

 

Kulturní a komunitní centrum Mukařov je společným projektem Obce Mukařov, spolku Mukařov-sko a zapsaného ústavu Prosapia – společnost pro rodinu – vstupuje do druhého roku své činnosti. V září 2017 zahájí nový běh kurzů, kroužků a dalších aktivit pod výstižným heslem PRO KAŽDÉHO NĚCO.

Historickým základem současného KKCM je Mateřské centrum Mukařov-sko, které letos oslaví desáté výročí nepřetržitého fungování. Díky možnosti využívat další prostory v budově s čp. 61 v Příčné ulici se nabídka postupně rozšířila o cvičení a další programy pro dospělé, a hlavně kroužky pro školáky.

Naplno se aktivity KKCM rozjely od září 2016, kdy se podařilo dokončit základní opravu objektu – na instalaci plynového topení a výměnu části oken přispěl Středočeský kraj, další náklady včetně modernizace sociálních zařízení, výměny podlahových krytin a výmaleb financovala obec, zatímco o nátěry všech dveří a zárubní a vnitřní vybavení se postarali dobrovolníci především z řad členů Mukařov-ska a rodičů dětí, které zde navštěvují kroužky. V září 2016 se podařilo přestěhovat do části přízemí Obecní knihovnu a v další místnosti se zabydluje kancelář sociálních služeb, které poradenskou i terénní formou nabízí Společnost pro rodinu Prosapia.

Více viz www.kkcm.cz

logo-kkc-mukarov-01.png