Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mukařov-sko 1/2013

18. 2. 2013

...tak nám zvolili prezidenta...

mukarov-sko_1-2013.jpg...nedá mi to nepoužít v dnešním úvodníku trochu upravené známé rčení z Haškova románu, které již velmi trefně parafrázoval na webových stránkách a v příspěvku uvnitř časopisu Přemek Zima, předseda volební komise historicky první přímé volby prezidenta České republiky...

Slůvko „nám“ je asi opravdu na místě, neboť přestože v naší obci přesvědčivou většinou zvítězil protikandidát nově zvoleného prezidenta, zbytek republiky rozhodl jinak. Necelých 40 % voličů v naší obci je tak s výsledkem volby spokojeno a nám ostatním nezbývá než toto rozhodnutí respektovat a přát si, aby nový prezident byl důstojným představitelem naší země.

Určitě se zde nechci pouštět do rozboru výsledků této přímé volby, stejně jako jsem tak neučinil ani po volbách do krajského zastupitelstva Středočeského kraje. Uvědomil jsem si ale v této souvislosti, že jsem Vám, kteří jste přišli ke krajským volbám, zapomněl poděkovat za podporu a Vaše hlasy, a Vám všem, kteří jste se účastnili krajských i prezidentských voleb, chci poděkovat za vysokou volební účast.

Vždy mne totiž překvapí, když na poměry nebo politiku nadává někdo, kdo programově nechodí k volbám. Každý má právo se svým hlasem naložit podle svého, nechat za sebe ale rozhodovat jiné je docela škoda. Nicméně, svět ani myšlení lidí není jednoduché změnit, a tak nezbývá než agitovat, agitovat, agitovat...:-)

Zima pomalu ale jistě vstupuje do své poslední fáze, oproti loňskému únoru se ten letošní zatím jeví jako mírnější. Snad si pro nás nechystá nějaké extrémně mrazivé překvapení ve svém závěru – ostatně nízké lednové teploty se již na počitadlech plynoměrů a elektroměrů projevily dost výrazně a určitě mnoho z nás přemýšlí o alternativním a hlavně levnějším zdroji tepla. Vím, že v novostavbách, které jsou již stavěny na míru konkrétnímu zdroji tepla, je situace jiná, bohužel ve starší zástavbě anebo i v domech, které mají variantní způsob vytápění, se ale opět setkáváme s tím, že v kotlích na pevná paliva se začíná spalovat kdeco a výsledek je pak v době inverze cítit a někdy i vidět po celé obci.

Prosím – buďte ohleduplní ke svému okolí. Existují šetrnější a relativně levné způsoby jak vytápět, ať již je to dřevo, dřevěné pelety apod. Hrozné je, když se člověk setká i s názorem: „popelnici nepotřebuji, já vše pálím v kotli“, který samozřejmě nemůže obstát, nicméně je důkazem toho, že se tak děje...

Přeji Vám klidný únor, příjemný březen a v dubnu zase na přečtenou.

 

Foto  Rudolf Semanský
  místopředseda o.s. Mukařov-sko
  starosta obce


Obsah čísla 1/2013

Str. 2      Starosti starosty
Str. 3      Výsledky prezidentských voleb
Str. 3-4  Stav nového územního plánu
Str. 4      Tříkrálová sbírka
Str. 5      Dotační a investiční aktivity obce
Str. 6      Zimní zprávy z MŠ Mukařov
Str. 7      Naše děti a les
Str. 9      Školní družina ZŠ Mukařov
Str. 10    Hasiči Mukařov
Str. 11    Kalendář Mukařov-ska
Str. 12    Inzerce

Dvouměsíčník MUKAŘOV-SKO - 1/2013 pdf