Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mukařov-ska 6/2012

10. 1. 2013


...když je čas Vánoc...

bull_muk_2012_6.gifRudolf Semanský  (20.12.2012) - Titulek dnešního úvodníku jsem si vypůjčil z jedné vánoční písničky, kterými nás vedle reklam začínají již od druhé poloviny listopadu zahrnovat sdělovací prostředky.

Osobně si ale myslím, že i přes zmíněné reklamy, rady, co vše si nutně musíme koupit a kde si na to půjčit, vnímá většina z nás nadcházející vánoční svátky tak, jak by se Vánoce vnímat měly. Je to období, kdy si dokážeme udělat čas na návštěvy příbuzných a přátel, vánočních trhů nebo rodinných výletů za zimními radovánkami a krásami zimní krajiny.

A co je důležité, přes všeobecný shon dnešní doby se dokážeme zastavit a vzpomenout i na ty, kteří již s námi nejsou...

Zkusme připravit sami sobě i svým dětem tu atmosféru, ke které se tak rádi vracíme při vzpomínkách na časy dávno minulé.

Tento dvouměsíčník je mimo jiné o životě v naší obci. O nás všech, kteří zde žijeme a Mukařov-sko vnímáme a chceme vnímat jako svůj domov. Proto chci poděkovat všem, kteří si našli chvíli času i na vánoční výzdobu svých domů a zahrad a přispěli tak ke kouzlu sváteční atmosféry.

I přes postupující vliv civilizace máme to štěstí, že žijeme na vsi, která je obklopena poli a lesy jak z Ladových obrázků, zvláště když vše přikryje bílý sníh. Ostatně naše obec patří do regionu Ladova kraje, a tak Vás možná zaujme článek o dávné historii našeho kraje z pera p. Sauera uvnitř časopisu.

Tento dvouměsíčník je mimo jiné o životě v naší obci. O nás všech, kteří zde žijeme a Mukařov-sko vnímáme a chceme vnímat jako svůj domov. Proto chci poděkovat všem, kteří si našli chvíli času i na vánoční výzdobu svých domů a zahrad a přispěli tak ke kouzlu sváteční atmosféry.

Podíváte-li se na obsah dosud vyšlých čísel, asi budete souhlasit, že se Vás snažíme informovat zejména o současném dění. Občas je nám vyčítáno, že se vyhýbáme kontroverzním tématům, ale ruku na srdce, vždy existují nejméně dva úhly pohledu a pro jakékoli takto otevřené téma by se slušelo dát prostor i jeho oponentům. Z Mukařov¬ska, které vychází jednou za dva měsíce, by tak začas mohl být časopis, kde se dohadují dva nebo více táborů – tak jako je to dnes na diskusním fóru obce. Protože se však jeden z příspěvků na diskusním fóru tak trochu otřel právě o Mukařov-sko, udělám dnes ve „starostech starosty“ výjimku.

Všem Vám, milí čtenáři, chci popřát co nejkrásnější Vánoce a šťastný vstup do roku 2013, a i když meteorologové vyhrožují oblevou a svátky na blátě, věřím, že je prožijete co nejklidněji a nic nenaruší jejich kouzlo.

Foto  Rudolf Semanský
  místopředseda o.s. Mukařov-sko
  starosta obce


Obsah čísla 6/2012

Str. 2   Starosti místostarosty
Str. 3   Ze života v obci
Str. 4-5   Ohlédnutí za rokem 2012
Str. 6   Z mukařovské školky, Mukařovský Lampiooňák
Str. 7   Dějiny Ladova kraje
Str. 8   Kalendář Mukařov-ska, Blahopřání jubilantům, inzerce

Dvouměsíčník MUKAŘOV-SKO - 6/2012 pdf