Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozsvěcení vánočního stromu

10. 12. 2013

Již několik let se na mukařovské návsi pro zpříjemnění vánoční atmosféry vždy v adventní době objevuje z iniciativy obce, členů sdružení Mukařov-sko a mukařovských hasičů vánoční strom, který je pak ještě před Štedrým dnem ozdoben vlastnoručně vyrobenými ozdobami dětí z mateřské školy a prvních tříd základní školy.
Na konci loňského roku jsme se na návrh mukařovských hasičů rozhodli celou akci pojmout o něco více slavnostněji a během letočního podzimu jsme domluvili detaily. Navázali jsme pak oslovením dalších místních sdružení a společně s nimi jsme připravili na první adventní neděli slavnostní rozsvěcení vánočního stromu se setkáním pod širým nebem.

Krásný vánoční smrk jsme obdrželi jako sponzorský dar od prodejny Elektro Flip a po jeho umístění na návsi v Mukařově, jsme jej ozdobili nově zakoupenými ozdobami a osvětlením z prostředků obce a SDH Mukařov

Tato akce byla samozřejmě doplněna bohatým svátečním programem. Se školkou a školou bylo domluveno malé občerstvení a výzdoba z jejich dílnicek a škola doplnila program o dětské pěvecké vystoupení. Sdružení Mukařov-sko připravilo mimo drobného občerstvení také dílničku na výrobu vánočních ozdob a lití vosku u ohrádky s živým beránkem. Se zapůjčenou aparaturou od Ladova kraje jsme zajišťovali i reprodukovanou vánoční hudbu a mluvené slovo, jímž starosta Rudolf Semanský promlouva k návštěvníkům akce. V mukařovském kostele měli návštěvníci této akce možnost zažehnutí betlémského světla a vyslechnout adventní zpěv v podání sboru, jehož členy jsou i mukařovští občané.
V místní knihovně se souběžně s touto akcí konala výstava betlémů, takže návštevníci měli možnost shlédnout nejen různé verze tohoto symbolu Vánoc, ale i nově zrekonstruované
prostory knihovny.

Mukařovští hasiči, kteří již od dopoledních hodin připravovali zázemí, stoly a dnes již populární kanadské svíce pro ohřátí promrzlých návštěvníků, představili svůj nový cateringový přívěs, kde každý mohl ochutnat jak z již zmiňovaných výrobků dětí a místních sdružení, tak i z pekárny Oskar a především teplého bufetu cateringového vozu. Ten byl po celou dobu v permanenci a jeho obsluha se měla až do konce akce co otáčet.


Věříme, že rozsvěcení vánočního stromu se všem líbilo a stane se jednou z dalších tradic, u jejichž zrodu naše sdružení stálo.

 

Náhledy fotografií ze složky Rozsvícení vánočního stromu 2013