Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášská besídka

mik-uvod.jpg

V mukařovské sokolovně se v sobotu 7. prosince uskutečnila tradiční Mikulášská besídka pořádaná Mateřským centrem Mukařov-sko.

Pro děti byly připraveny dílničky – každý si mohl vyrobit vánoční stromeček z papíru a nechybělo oblíbené zdobení perníčků barevnými bonbónky.
Navíc si děti i rodiče mohli vyrobit pro štěstí andělíčka z korálků. Všechny příjemně rozveselilo a nabilo tancování, které vedla úžasná Markéta Dostálová z Tehovce. Nezapomněli jsme ani na občerstvení – malí i velcí si mohli dopřát nejrůznější domácí koláče a buchty, sladkosti a letos jsme připravili překvapení v podobě chlebíčků.

Když si děti užily zábavu, přišel čas, abychom společně zavolali Mikuláše, čerta a anděla. Voláme ho všichni dohromady, aby se děti nebály a také, aby byly připravené a nestrachovaly se, že se čert  znenadání přižene. Naším cílem rozhodně není děti vyděsit k smrti.

Poté, co Mikuláš, anděl i čert přišli mezi nás, děti je pěkně přivítaly a Mikuláš pak k dětem hezky promluvil o tom, co je správné a co není. Krásný anděl se za děti přimlouval, ale hrozivý, obrovský čert měl stále připravený kouzelný pytel na zlobivé děti. Děti krásně reagovaly, slíbily všechno, co se slíbit dalo a nakonec společně zazpívaly písničku. Za odměnu každý dostal od anděla dárek.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří pomohli mukařovského Mikuláše připravit – Mikuláši panu Šavrdovi, andělovi Monice a Rudovi Semanskému, který „umí“ tak strašného čerta, že nám ho závidí i v  Říčanech. Taky moc děkuji všem „holkám“, které chodí s dětmi do našeho mateřského centra. Ochotně upekly koláče i perníčky a vůbec jsou všechny úžasné.

Jsem ráda, že mateřské centrum Mukařov-sko stále „žije“, a to především díky obecnímu úřadu, který nás podporuje, a také škole, jež nám poskytuje zázemí v budově družiny, kde máme hernu. A když už jsem v tom děkování, tak samozřejmě nesmím zapomenout na místní sokol, který nám na tyto akce zdarma půjčuje tělocvičnu.

Uvědomujeme si, že zdaleka ne všude se daří pořádat podobné akce, v mnoha okolních obcích se buď nic neděje, nebo se sáhne do obecní kasy a zaplatí se velká částka nějaké agentuře.

Takže ještě jednou - díky.
Helena Vlnařová, Mateřské centrum Mukařov-sko

 

Náhledy fotografií ze složky Mikulášská besídka