Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní číslo časopisu Mukařov-sko (2017)

4. 10. 2017

Mukařovsko léto 2017

Vážení čtenáři,

raději jsem se ani nedíval do starších čísel Mukařov-ska, abych nezjistil, že už se možná po několikáté opakuji s tím, že čas letí nějak rychleji a rychleji.

Než jsme se nadáli, uteklo jaro a najednou jsou prázdniny. Pro žáky všech věkových kategorií nejlepší část roku, pro rodiče pak trochu komplikací navíc se zajištěním hlídání zejména menších detí. A protože většina z nás se během léta vydá někam na dovolenou, ať již v tuzemsku nebo v zahraničí, připravili jsme pro Vás na stránkách obce aktuální informace, resp. několik odkazů na aktuální dopravní situaci, uzavírky a opravy na nejdůležitejších komunikacích. Vypadá to ale, že nás letos na silnicích čeká opravdu horké léto.

V politice jsme si zřejmě už horké léto nebo spíše jaro odbyli, a spíše tedy můžeme očekávat už jen horký podzim, neboť nás opět čekají parlamentní volby. (Další názorný príklad, jak rychle utečou čtyři roky) Za sebe mohu říci jen to, že mne překvapilo, jak poměrně vážné informace, které během této krize probublávaly na veřejnost a kroky nebo chování některých aktérů v podstatě nijak zásadně neovlivnily predvolební průzkumy, kterými nás agentury průbežne zásobovaly a zásobují. Možná je to ale skutečne tím, že pokud má někdo svého oblíbeného politika nebo stranu, nenechá se ovlivnit téměř ničím.

A tak úvahy o tom, kdo co udělal nebo neudělal, obešel nebo zneužil, co měl nebo neměl říkat, či v jaké lhůtě konat, jsou jak vidno nakonec spíše akademické.

A dotacní aféry? Posuďte sami, zda by jakékoli zneužití dotačních programů nebo dotací obecně prošlo někomu z nás.

Já osobně považuji za nejdůležitejší, že i přes z počátku vážně vypadající vládní krizi, se nakonec nekonaly predčasné volby. Začátkem června se totiž na program jednání Poslanecké snemovny Parlamentu ČR měl dostat bod, jehož schválením by došlo k dalšímu, poměrně významnému navýšení obecních rozpočtů, ať již zvýšením příspěvku na každého přihlášeného občana obce, nebo zvýšením příspěvku na žáka pro obce, jež zřizují mateřské a základní školy.

V případě, že by se konaly předčasné volby, tento bod by velmi pravděpodobně již na program jednání vůbec nepřišel.

A tak jsem rád, že ač poměrně v tichosti, tento bod byl nakonec schválen a v příštím roce bude zase o trochu více prostředků na rozvoj našich obcí.

Krásné léto.

Rudolf Semanský,
predseda Mukarov-sko z.s.


Obsah čísla 1/2017

str. 2   ..a to jsem Vám ještě chtěl říci..
str. 3   Vodovod - cíl na dohled
str. 4   Rekonstrukce v MŠ a ZŠ
str. 5   Zpráva o činnosti SDH
str. 6   Ohlédnutí za dnem s hasiči
str. 7   Enviromentální vyúčtování
str. 8   KKCM - cestami proměn

  

Časopis MUKAŘOV-SKO - 1/2017 pdf

Máte zájem o inzerci v časopise Mukařov-sko?
Stačí vyplnit jednoduchý formulář!