Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kavárnička pro naše seniory

25. 6. 2015

Před nějakou dobou jsem byla s rodinou u pramene Labe v Krkonoších. Potkali jsme tam poměrně velikou skupinu starších lidí. Všichni měli v ruce hole, byli ošleháni větrem a rozehřátí chůzí. Z batůžků si vytáhli termosky s čajem, kávou a k tomu si pochutnávali na sušenkách. Zářilo z nich štěstí a spokojenost. Nedalo mi to a přistoupila jsem k jednomu staršímu manželskému páru. Ochotně mi povídali, že jsou z klubu důchodců, který v jejich městečku už léta funguje, a musím říci, že mě velice překvapilo množství zajímavých akcí, které organizují a počet aktivních a nadšených seniorů, kteří se podílejí na jejich přípravě a následně se jich i účastní.

Proto mě napadla myšlenka založit něco podobného v naší obci, dát dohromady lidi, kteří by se věnovali nejen aktivitám našich seniorů, ale i jejich potřebám a organizaci pomoci.

seniori.jpg

Tak vznikla KAVÁRNIČKA PRO SENIORY, pravidelná měsíční posezení s malým pohoštěním, doprovázená různými besedami o zdraví či zdravé výživě, přednáškami o bezpečnosti seniorů, právními poradnami... Bude fungovat ve spolupráci s o.s. Mukařov-sko a dalšími ochotnými spoluobčany, kteří chtějí podporovat aktivní činnost a život našich „dříve narozených“.

První KAVÁRNIČKA se uskutečnila 28. května v Charitním domě ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha. Na všechny příchozí čekalo malé pohoštění v podobě koláčků upečených z BIO potravin a zajímavá přenáška o zdravé výživě. Celkovou atmosféru dokreslovalo zpívání s harmonikou.
Na závěr se rozvinula zajímavá debata o způsobu stravování dříve a dnes.

Další setkání (KAVÁRNIČKA) proběhne 2. července v restauraci U kostela. Na programu bude uplatnění ovoce a zeleniny v naší kuchyni, vliv ovoce a zeleniny na naše zdraví. Opět budete moci ochutnat zdravé dobroty a společně si zazpívat.

Eva Hegyiová, Mukařov-sko