Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvouměsíčník Mukařov-sko 6/2014

24. 11. 2014

...a je opět po volbách...
Ing. Marcela Eichnerová, Rudolf Semanský
o.s. Mukařov-sko

Vážení čtenáři, sousedé, spoluobčané...
je to již měsíc, co nejen v naší obci proběhly komunální volby. Máme za sebou týdny vzrušeného předvolebního klání, které tentokrát bylo umocněno zejména vyšším počtem kandidátu do zastupitelstva a tak se v součtu všech tří kandidujících uskupení o Vaši přízeň ucházelo celkem 45 kandidátu.

Každé z těchto uskupení nabízelo více či méně konkrétní řešení, jímž se chce zasadit o rozvoj našich tří obcí, nechyběly návrhy toho, co by stálo za to zlepšit, nebo co dělat úplně jinak a na Vás, volicích bylo posoudit, která z nabízených variant je nejpřijatelnější a komu naši obec na další čtyři roky svěříte do správy.
Jménem celého sdružení Mukařov-sko Vám chceme podekovat, že to byli právě naši kandidáti, komu jste projevili svou důvěru, a to téměř 2/3 všech platných hlasů.
Tato důvěra je pro nás opět velkým závazkem, neboť jak všichni dobře víme, naše tři obce nejsou zas tak veliké, aby se na jednom konci vsi nevědělo, co se děje na druhé straně a každý tak muže sám vidět, zda se někde něco opravuje, staví, probíhá úklid, nebo posoudit zda se jeho problémům někdo věnuje a je-li směr, kterým se naše obec ubírá, dobrý.
A protože toto volební vítezství bereme především jako ocenění naší práce, je pro nás Vaše důvěra hlavně velkým povzbuzením pro následující čtyři roky. Dekujeme.  
Je tedy před námi další čtyřleté období, ale sami víte, jak rychle ty čtyři roky utečou. I když jsme přesvědčeni, že se nám opět podařilo sestavit skvělý tým lidí ze všech tří částí obce, neusínáme na vavřínech a chceme pracovat tak, abychom se za čtyři roky nemuseli stydět před Vás opět předstoupit a „skládat účty“.
Je pro nás cenné i to, že většina zastupitelů z minulého volebního období (a nejen z našeho sdružení) bude mít možnost navázat na svou práci i v novém zastupitelstvu.
Stačí se rozhlédnout po okolních obcích, abychom viděli, že to tak zdaleka není všude a z vlastní zkušenosti víme, jak těžké bude pro kompletně nová zastupitelstva navázat a seznámit se s činností úřadu. Spolupráci s okolními obcemi však samozřejmě i nadále považujeme za důležitou.
Dovolujeme si ještě jednou poděkovat nejen všem našim voličům za důvěru, podporu i následné gratulace, ale také tem, kdo přišli k letošním komunálním volbám.
Vaše Mukařov-sko, sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku

Obsah čísla 6/2014

str. 2 - Starosti „starosty“
str. 3 - Stavba nové školy pokračuje
str. 4 - Pozvánka na výstavu betlému. Lampionový průvod
str. 5 - Financování obce
str. 6 - Komu se zelení
str. 7 - Investiční výhled do nového volebního období
str. 8 - Podzim v MŠ a ZŠ Mukařov
str. 9 - Kalendář Mukařov-ska
str. 10 - Kultura nezná hranic
str. 11 - Projekt meziobecní spolupráce

Dvouměsíčník MUKAŘOV-SKO - 6/2014 pdf

Máte zájem o inzerci v časopise Mukařov-sko?
Stačí vyplnit jednoduchý formulář!