Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvouměsíčník Mukařov-sko 5/2014

20. 9. 2014

... i když kalendářně máme ještě stále čas léta, počasí tomu příliš nenasvědčuje a upřímně řečeno, ani prázdninové letní měsíce nám těch skutečně letních dní moc nenabídly. Mimoto se zdá – a při debatách s ostatními se mi to jen potvrzuje, že letošní léto uteklo nějak hrozně rychle. Pomyslné „horké chvíle“ jsme tak zažívali paradoxně spíše během přívalových srážek, kdy příroda dokázala v několika minutách předvést svoji sílu a odhalit tak některé nedostatky lidských staveb.

S blížícím se koncem léta se nezadržitelně blíží i konec volebního období a tak pochopitelně i toto vydání Mukařov-ska bude nemalou měrou věnováno volbám do zastupitelstva obce. Uvnitř časopisu tak najdete prezentaci volebních uskupení, které se budou 10. a 11. října ucházet o Vaše hlasy, a to včetně jejich kandidátů. V těchto volbách totiž nemusíte volit jen jednu ze tří „stran“, jako například ve volbách do parlamentu, ale přímo konkrétní osoby ze všech tří kandidátek. Ovšem pozor!!! Celkový součet Vámi zaškrtnutých kandidátů nesmí být vyšší než 15!!! V opačném případě bude totiž Váš hlas neplatný.
 
Jsem opravdu rád, že seznam kandidátů sdružení Mukařov-sko nabízí osoby, které se léta aktivně podílejí na životě v obci. Mohu dokonce říci, že namísto obcházení obce a shánění kandidátů jsme byli nuceni některé zájemce odmítat, i když jsme se snažili zachovat vyváženost našich tří obcí i sdružení...
 
Myslíme si totiž, že pokud někdo o práci v zastupitelstvu nebo pro obec má zájem, měl by svou aktivitu projevit dříve než těsně před volbami. I proto jsem se musel v poslední době trochu smutně pousmát, když jsem četl, jak někdo, kdo již měl možnost věci z pozice zastupitele nebo člena výboru ovlivňovat, se teprve nyní, v rámci volebního boje chce zasadit za jejich zlepšení. A co říci k tomu, když někdo již zastupitelem je a přes minimální aktivitu chce kandidovat nebo dokonce kandiduje znovu? Nechť tak činí, ovšem ne za naše sdružení.. :-)
 
Já zkrátka věřím, že věci, které se nám za čtyři roky podařily, jsou vidět a stejně tak i Vy, občané a voliči dokážete posoudit, kdo z kandidátů se může pochlubit výsledky své práce, případně kdo si zaslouží Váš hlas. Rozhodnutí, jakým směrem se má dále ubírat rozvoj našich obcí, máme všichni ve svých rukou.
 
Přeji Vám tedy 10. a 11. října šťastnou ruku.

Foto  Rudolf Semanský
  místopředseda o.s. Mukařov-sko
  starosta obce
 

Obsah čísla 5/2014

str. 2 - Starosti starosty
str. 3 - Územní plán obce 
str. 4-9 - Představení kandidátů pro volby do zastupitelstva obce
str. 10 - Činnost SDH Mukařov
str. 11 - Investiční akce v obci
str. 12 - Léto v MŠ Mukařov
str. 13 - Mukařovská pouť
str. 14 - Kalendář Mukařov-ska
str. 15 - Sport club karate
str. 16 - Inzerce

Dvouměsíčník MUKAŘOV-SKO - 5/2014 pdf

Máte zájem o inzerci v časopise Mukařov-sko?
Stačí vyplnit jednoduchý formulář!