Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvouměsíčník Mukařov-sko 4/2015

27. 11. 2015

..jedeme dál...
Rudolf Semanský, předseda o.s. Mukařov-sko

Vážení čtenáři,
po delší době se opět setkáváme nad stránkami časopisu Mukařov-sko, který tentokrát nabral natolik výrazné zpoždění, že se termín vydání posunul ne o týdny, ale dokonce měsíce.

Témat rozhodně není méně, v našich obcích se stále něco děje, a také informací, o kterých si myslíme, že by Vás mohly zajímat, je stále dost.

Negativně se ale na skluzu promítl zejména nedostatek mého času – ač se to nezdá, příprava vydání časopisu zabere poměrně dost času a toho v posledních měsících moc nezbývalo.

Jsem proto velmi rád, že v předcházejících týdnech se nám ve sdružení podařilo dát dohromady novou partu lidí, kteří se na přípravě Mukařov-ska budou podílet. Probírány byly samozřejmě i varianty, zda namísto dvouměsíčníku nevydávat čtvrtletník, ale jak už bylo zmíněno v úvodu, v nedostatku materiálu pro každé číslo problém není, takže i v následujícím roce by Mukařov-sko opět mělo vycházet jako dvouměsíčník.

O tom, co se v našich obcích za poslední měsíce událo důležitého, jistě víte nejen z doslechu, ale většina z Vás i z vlastní zkušenosti. A i když se díky moderním komunikačním aplikacím, jako jsou například facebookové stránky Mukařov - Srbín -  Žernovka, o životě v obci živě diskutuje i na webu, stále je více těch, kdo informace čerpají spíše z místních zpravodajů. Navíc s vypnutím počítače se taková informace na rozdíl od tištěné ztrácí, a tak určitě stojí za to, ty důležité zmínit v tištěných médiích.

A co se tedy na stránkách dnešního vydání Mukařov-ska dočtete? Za důležité považujeme informovat Vás o vývoji kolem zprovoznění srbínského vodovodu, stejně jako o přípravách k podání dotace na zbývající část stavby – dovedení vodovodu do Žernovky. Nebude chybět zmínka o investicích ke zvýšení bezpečnosti dopravy v obci, rád bych upozornil na článek k dotacím na výměnu kotlů a chybět nebude pár informací k proběhlým akcím v našich obcích, stejně jako pozvánky na připravované akce v předvánočním období.

A k tomuto pro většinu lidí nejkrásnějšímu svátečnímu období Vám přeji já, i celá redakce, jeho klidné a příjemné prožití.

Obsah čísla 4/2015

 str. 2   ..a to jsem Vám ještě chtěl říci..
 str. 3    Vodovod Srbín - proč neteče?
 str. 4    Na silnicích bezpečněji
 str. 5    SDH Žernovka v roce 2015
 str. 6    Mukařovský lampioňák
 str. 7    Letní úpravy okolo školy
 str. 8    Akce místních sdružení
 str. 9    Kotlíková dotace 2015/2016
 str. 10  Ježčí sezona
 str. 11  Zprávy z ROPIDu
 str. 12  Inzerce

Dvouměsíčník MUKAŘOV-SKO - 4/2015 pdf

Máte zájem o inzerci v časopise Mukařov-sko?
Stačí vyplnit jednoduchý formulář!