Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvouměsíčník Mukařov-sko 2/2015

22. 4. 2015

Jarní toulky...
Rudolf Semanský, místopředseda o.s. Mukařov-sko

Vážení čtenáři,
opět se setkáváme nad dalším číslem časopisu Mukařov-sko, zpravodaje, který Vás každé dva měsíce informuje o tom, co se děje kolem nás.
A protože tu máme konečně období, vonící jarem, které i přes rozmary počasí láká ven, na první výlety i práci na zahrádce a které společně s posunem letního času nutí človka trávit venku více času než ještě před pár týdny, snad Vám pak volné chvíle, když večer usednete k odpočinku zpříjemní i náš dvouměsíčník.
Ani já jsem neodolal a v průzračném, i když větrném a chladném ovzduší minulých dní jsem objížděl známá a osvědčená místa, odkud je vidět do krajiny, abych udělat pár fotografií, podobných té, která jev titulu. Je to zvláštní pocit, když z míst v blízkém okolí, ať již nad Srbínem nebo pod Žernovkou máte možnost vidět a foto-grafovat pohoří na severní hranici naší země. A doma, při prohlížení fotografií na monitoru PC pak člověk může jen obdivovat, jak místo uprostřed čech, kde žijeme, je vlastně krásné.
V rámci svých jarních toulek jsem ale také procházel po okolních lesích a musel jsem trochu smutně konstatovat, že na ne-pořádku v nich se stále nic nemění. 
Inspirací k jedné z procházek byl i článek  kdesi na internetu, jak málo lidé vědí o místech, kde žijí, jak nedůležitá je pro někoho v dnešní uspěchané době historie nejrůznějších objektů a míst a jak málo těchto informací umíme dát svým dětem. Otázkou zůstává, jak chceme v dnešní podivné době vybudovat v našich dětech pocit hrdosti a vztahu k místu, kde žijí.
O to více pak oceňuji činnost našich místních organizací a sdružení, které se akcemi, jež pořádají, snaží ať již vědomě, nebo v rámci udržování místních tradic  toto  pozitivní vnímání místa, kde žijeme v lidech vytvářet a probouzet.
Ale i my sami můžeme něco udělat - ne náhodou byl Den Země stanoven na toto jarní období, kdy je pohled na svět přeci jen o něco optimističtější. Pojďme společně poznávat místa, kde žijeme a třeba je malým úklidem udělat i o něco hezčí.

Přeji Vám krásné jarní dny.

Obsah čísla 2/2015

str. 2 - Územní plán
str. 3 - Výstavba vodovodu Region Jih
str. 4 - Stavba školy
str. 5 - Zprávy z SDH Žernovka
str. 6 - Kalendář Mukařov-ska
str. 7 - Můj vztah k Mukařovu
str. 8 - K pramenům Výmoly
str. 9 - Krátké zprávy z obce
str. 10 - Kam za kulturou
str. 11 - Spolupráce s redakcí dTest
str. 12 - Inzerce

Dvouměsíčník MUKAŘOV-SKO - 2/2015 pdf

Máte zájem o inzerci v časopise Mukařov-sko?
Stačí vyplnit jednoduchý formulář!