Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvouměsíčník Mukařov-sko 2/2014

6. 5. 2014

Milí ctenári, vážení spoluobcané. Zima, i když mírná je už definitivne za námi a nás cekají príjemné jarní aktivity, at již jsou to procházky prírodou, výlety, jízdy na kole nebo bruslích a návštevy nejruznejších sezonních míst... Jaro si zatím teplotami nijak nezadá s tím, co znají obyvatelé zemí položených mnohem jižneji v Evrope.

Stromy, které jsme zvyklí vídat rozkvetlé až na prelomu dubna a kvetna kvetou o mesíc dríve, ptáci se vracejí z teplých krajin a k mému prekvapení už není výjimkou narazit v prírode na drobné plazy, kterí mají dle pranostik vylézat až na sv. Jirí.

Z posledního breznového záchvevu zimy spojeného se snežením jsme se mohli
"radovat" jen nekolik hodin, kdy i v našich koncinách bylo na pár hodin bílo a zdá se, že symbolickým vynášením Morany se za letošní zimou již definitivne zavrela voda. Z jarních
svátku a akcí stojí za to zmínit tradicní Velikonoce, které si u nás stále zachovávají ráz lidových tradic a pak také pálení carodejnic...

S jarními mesíci souvisí i secení trávy a úklid našich zahrad, rád bych proto pripomnel, že vedle služby svozu bioodpadu spolecností Marius Pedersen je možné využít kompostárnu a trídírnu zeminy v Srbíne "na Capiku", kam je možné bioodpad zdarma odvézt.

Opravdu není nutné a ani správné, když už nechcete mít doma svuj malý kompost, odvážet biomasu do lesa, zavážet s ní príkopy a nebo jinak "zkrášlovat" životní prostredí sobe i ostatním. Budme ohleduplní.

Krásné jaro Vám všem...

Foto  Rudolf Semanský
  místopředseda o.s. Mukařov-sko
  starosta obce


Obsah čísla 2/2014

str. 2 - Investicní bilancování...
str. 3 - Svoz odpadu 201 4
str. 4 - Zimní aktuality MŠ Mukarov
str. 5 - Školní jídelna nabízí...
str. 5 - Varování našim obcanum
str. 6 - Zprávy SDH Mukarov
str. 7 - Kalendár Mukarov-ska
str. 8 - Inzerce

Dvouměsíčník MUKAŘOV-SKO - 2/2014 pdf

 

Máte zájem o inzerci v časopise Mukařov-sko?
Stačí vyplnit jednoduchý
formulář!