Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální číslo Mukařov-ska

22. 2. 2014

...tak co nám přinese rok 2014?

Rudolf Semanský, o.s. Mukařov-sko

Vítám Vás u prvního čísla Mukařov-ska roku 2014, vážení čtenáři. Vlivem hektického období spojeného s koncem roku 2013 a začátkem roku nového jsme nabrali poměrně výrazný skluz v jeho vydání, ale věřím, že v březnu se podaří tento skluz srovnat. :-) Už v minulém, vánočním čísle jsem zmínil, že v tomto roce čekají nejen naši obec, ale nás všechny nové výzvy a události, z nichž některé budou mít dopad na život každého z nás a jiné jsou očekávány vždy spíše určitou skupinou spoluobčanů, kterých se přímo týkají. Mezi ně patří aktualizace územního plánu obce, kterou by zastupitelstvo mělo schválit ještě v tomto volebním období, již mnohokrát skloňovaná výstavba regionálního vodovodu, velmi pravděpodobně nás čeká další přístavba základní školy, na podzim také další volby, tentokrát komunální – do zastupitelstev obcí.
Vládu máme po více než třech měsících od voleb sestavenu, takže žádné jiné – mimořádné volby snad v dohledu nejsou. V určitém smyslu novinkou je také několikrát zmiňovaný nový občanský zákoník.
Nedokážu posoudit, nakolik je jeho obsah srozumitelný pro občany, a tak, když jsme uvažovali o tom, že by Mukařov-sko mělo mít nějakou stálou rubriku, napadlo nás, že byste možná uvítali občasná upozornění na ten který paragraf nového zákoníku, který může mít dopad přímo na vás. Samozřejmě nemáme ambice znění jednotlivých paragrafů zákona vykládat, to koneckonců ani nemůžeme.
Některá ustanovení OZ si ale určitě zaslouží naši pozornost, a tak už v tomto čísle najdete první vlaštovku z pera předsedkyně sdružení Mukařov-sko, Marcely Eichnerové, která se týká pozemkové problematiky.
I nadále však stále platí, že obsahem časopisu mohou být a měly by být i Vaše náměty, připomínky nebo stížnosti. Zkrátka, pokud máte pocit, že by šlo někde něco zlepšit, neváhejte nám to napsat...
Naši pravidelní čtenáři vědí, že i když je časopis vydávaný sdružením Mukařov-sko, najdete zde nejen informace z činnosti většiny místních sdružení, ale především věci týkající se obce a činnosti obecního úřadu. Nakonec i proto, že většina současných zastupitelů kandidovala právě za sdružení Mukařov-sko.
Přeji Vám, vážení čtenáři, mnoho sil do roku 2014, co nejklidnější průběh zbývající části zimy a na shledanou nad dalšími březno/dubno¬vými stránkami dalšího čísla.

Foto  Rudolf Semanský
  místopředseda o.s. Mukařov-sko
  starosta obce


Obsah čísla 1/2014

str. 2     Starosti starosty
str. 3     Rozpočet obce n a rok 2014
str. 4     Co přináší nový občanský zákoník
str. 5     Předvánoční setkání seniorů
str. 5     Další přístavba školy na obzoru
str. 6     Zprávy SDH Mukařov
str. 6     Di vadelní spolek DIPON A
str. 7     Kalendář M u kařov-ska
str. 8     Pozvánka, Ladův kraj   

Dvouměsíčník MUKAŘOV-SKO - 1/2014 pdf

 

Máte zájem o inzerci v časopise Mukařov-sko?
Stačí vyplnit jednoduchý
formulář!